Lucjan Pietrzczyk

Poseł na Sejm RP Lucjan Marek Pietrzczyk (rocznik 1960) to urodzony w Bilczy świętokrzyski działacz społeczny. Mąż Beaty, ojciec Wojtka i Maćka. Z zawodu nauczyciel, z zamiłowania harcmistrz, drużynowy 75 Kieleckiej Drużyny Harcerskiej i strażak ochotnik, Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Bilczy. Człowiek wielu pasji: pilot szybowcowy, kapitan jachtowy i motorowodny, narciarz, koszykarz i biegacz. Obecnie pełni funkcję wiceprzewodniczącego Regionu Świętokrzyskiego Platformy Obywatelskiej, przewodniczącego PO w powiecie kieleckim ziemskim a także przewodniczącego koła PO Morawica. W przeszłości sprawował wiele funkcji społecznych, w tym m.in. sołtysa, radnego powiatowego, radnego sejmiku województwa, wicekuratora oświaty, posła VII Kadencji Sejmu RP.

Mąż i ojciec

Mąż i ojciec

Od ponad 35 lat jestem w związku z moją żoną Beatą, z którą mam dwóch synów: Wojtka i Maćka.

Nauczyciel

Nauczyciel

Większość mojego życia zawodowego spędziłem jako nauczyciel i pedagog w szkole w Bilczy. Poza tym, pracowałem jako wicekurator oświaty i jako poseł byłem zaangażowany w działania związane z systemem oświaty.

Działacz społeczny

Działacz społeczny

Od lat dziewięćdziesiątych jestem zaangażowany w życie społeczne kielecczyzny na wszystkich poziomach samorządu terytorialnego.

Harcmistrz

Harcmistrz

Od ponad 40 lat prowadzę w Bilczy 75 Kielecką Drużynę Harcerską przez którą przewinęły się setki harcerzy i harcerek. To jedna z najważniejszych części mojego życia i jestem pewien, że harcerska przygoda nieprędko się skończy!

Strażak ochotnik

Strażak ochotnik

Jako prezes OSP Bilcza doskonale wiem jakie znaczenie ma społeczne zaangażowanie wolontariuszy, którzy w profesjonalny sposób niosą pomoc innym. Bogu na chwałę, ludziom na pożytek!

Kapitan jachtowy

Kapitan jachtowy

żeglarstwo to jedna z moich największych pasji. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem i nadal mogę stanąć za sterem i wciągać w tą pasję innych.